برسی جامع مشکلات حقوقی فریلنسر ها و آزادکارها (مطالعه اجباری!)

دسته بندی :دانستنی, مشکلات حقوقی

زمان حدودی مطالعه : 2 دقیقه

تاریخ انتشار :19 بهمن 1398

سلام خدمت شما دوستان عزیز امیدوارم هستیم مثل همیشه حالتون خوب باشه .

امروز برای شما یک مطلب فوق العاده جذاب درباره مشکلات حقوقی در کار به ویژه برای  گرافیست ها ،طراحان و توسعه دهندگان اپلیکیشن ها و وب سایت ها و به طور کل فریلنسر ها و آزاد کارها صحبت کنیم.(همین اول بگم که اگر حوصله خوندن کامل مقاله رو ندارید از اونجایی که مطلب خیلی مهم و حیاتی هست یک ویدیو کلیپ فوق العاده جذاب براتون در پایان این صفحه قرار داده ایم تا بتوانید در کوتاه ترین زمان به جواب سوالتون برسید!)

در هفته‌های اخیر تماس ها و مراجعه های زیادی در ارتباط با موضوعات مختلفی داشتیم اما مهم آن ها مشکل در  دریافت به موقع حقوق و هزینه توافق شده، زمان تحویل پروژه و خواسته های نامتعارف کارفرما پس از توافق اولیه داشتید،بودیم.(خیلی دیده شده که درخواست تغییرات و انجام اصلاحات در پروژه زمان بیشتری نسبت به آماده سازی پروژه را میگیرد و این واقعا آزار دهنده هست.)

خوب این سبک کاری یعنی کار به صورت فریلنسر یا آزاد کاری مزایا و معایب خاص خودش را دارد.قطعاً این سبک کاری مزایای خیلی خوبی برای شما عزیزان داشته که شما آن را انتخاب کرده اید.اما همچنین  معایبی هم دارد که مهم‌ترین آنها از نظر ما معایب حقوقی آن می باشد.

بیشتر افرادی که به ما مراجعه کردند از این موضوع که کارفرماها پول آنها را به صورت کامل پرداخت نکرده یا تأخیر در پرداخت وجه داردند گله داشتند.

و همچنین تعداد زیادی از افراد از این موضوع گله مند بودند که بعد از توافق اولیه با کارفرما و پس از تحویل پروژه کارفرما درخواست تغییرات و اصلاحات زیاد در پروژه دارد و دریافت پول و هزینه منوط به این است که شما تغییرات بعضا زیادِ مورد نظر کارفرما را اعمال کنید!

بیشتر بدانید
مدیر تصفیه کیست و چه وظیفه ای پس از انحلال شرکت دارد؟

مشکل این سبک کاری هم دقیقا همین موضوع است که شما در صورت تغییر درخواست کارفرما و دیرکرد در پرداخت وجه کار خاصی نمی توانید انجام بدهید و به دلیل اینکه از نظر حقوقی قراردادی با شخص کارفرما نداشته اید دچار مشکل میشوید و به اصطلاح خودمونی تر دستتون به جایی بند نیست!

ما ، گروه دکتر ثبت به شما پیشنهاد می دهیم که حتماً قبل از قبول انجام کار و پروژه ای حتماً نسبت به انعقاد قرارداد اقدام نمایید.

اما داشتن یک قرارداد خوب،قوی و کافی که تمام ابعاد کاری شما را  پوشش دهد شامل چه مواردی می باشد؟

یک قرارداد حقوقی مناسب قطعاً باید تمام ابعاد کار شما را در نظر بگیرد.تمام مشکلات پیش بینی نشده پشتیبانی کند تمام موارد توافق شده با کارفرما در آن ذکر شود و قرارداد نیز از نظر متن و نگارش حقوقی به درستی نوشته شده باشد.

پس تا اینجا دریافتیم که داشتن قرار داد بسیار مهم است اما نوشتن یک قرارداد حقوقی به چه نحوی است؟

اما حتما لازم نیست که قرارداد حقوقی را خودتان بنویسید(که واقعا کار سختی هست) وشما عزیزان می‌توانید از وکلای درجه یک که در دکتر ثبت مشغول به فعالیت هستند مشاوره دریافت کنید و قرارداد خود را به بهترین نحو بنویسید تا دیگر دچار مشکلات مختلف حقوقی نشوید.

نکته بسیار مهم:سعی نکنید از قرارداد های آماده در اینترنت استفاده کنید!

در مقالات بعدی پیشنهادات ویژه دیگری به شما می دهیم که از لحاظ حقوقی شما بهترین پشتوانه را داشته باشید تا بتوانید به راحتی و بدون استرس کار خود را انجام دهید.

دریافت مشاوره رایگان

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 موضوعات دیدگاه
1 پاسخ های دیدگاه
0 دنبال کننده
 
مورد توجه قرار گرفته ترین دیدگاه ها
داغ ترین دیدگاه
2 دیدگاه نویسنده
faryabiمهدیه کمان کش آخرین دیدگاه نویسنده
  دنبال کردن  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
خبرم کن
مهدیه کمان کش
مهمان
مهدیه کمان کش

سلام سایت بسیار ارزشمندی رو دارین مطالب بسیار بسیار مفید بود ممنون

جهت مشاوره رایگان تماس حاصل بگیرید

09195829467

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم

دکتر ثبت

دکتر ثبت